Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, które przeżywać będziemy w gronie rodziny, bliskich i znajomych. Piękną tradycją jest dzielenie się w tym okresie opłatkiem – który jest symbolem przyjaźni, miłości, pojednania i przebaczenia. Spotkania Wigilijne w gronie strażaków stały się już tradycją.
Aby wspólnie ze strażakami, pracownikami cywilnymi KP PSP w Skarżysku-Kamiennej oraz  druhami OSP powiatu skarżyskiego przeżyć te radosne chwile, 15 grudnia 2017 do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej na salę konferencyjną przybyli  przedstawiciele władzy wojewódzkiej, powiatowej i samorządowej, służb policji, nadleśnictwa Skarżysko i Suchedniów, a także przedstawiciel zakładu OLPP Naftobazy w Skarżysku-Kościelnym.

Po przywitaniu wszystkich uczestników spotkania przez  Komendanta Powiatowego PSP w Skarżysku-Kamiennej,  w świąteczny nastrój wprowadzili  strażaków księża: Ks. Rafał z Ostrej Bramy oraz ojciec Jacek  -  franciszkanin z pobliskiego klasztoru. Wspólnie zaśpiewano kolędę, po której odmówiono wspólną modlitwę.

Następnie przybyli  goście skierowali szereg ciepłych i miłych słów ,życzeń świątecznych do strażaków, po których każdy już indywidualnie w niezwykle miłej i ciepłej atmosferze dzielił  się opłatkiem składając życzenia.

Zadbano również o właściwą oprawę spotkania w postaci skromnego poczęstunku wigilijnego i oprawę muzyczną stosowną do panującego nastroju.

 

 

Tekst: kpt. Tomasz Kandyda   – KP PSP Skarżysko-Kamienna

Zdjęcia: Sławomir Nowek   – KP PSP Skarżysko-Kamienna

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka