W wigilijny wieczór służbę w skarżyskiej jednostce ratowniczo gaśniczej pełniło szesnastu ratowników, którzy czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu skarżyskiego gotowi w każdej chwili do podjęcia interwencji.  Tego szczególnego dnia nie mogli zasiąść do wigilijnej wieczerzy w gronie swoich rodzin i bliskich osób.  

Dlatego bardzo miłym akcentem była w tym dniu wizyta zastępcy świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach st. bryg. Roberta Sabata , który wraz z komendantem powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej st. bryg. Marcinem Machowskim , zasiadł do wigilijnej wieczerzy wraz z ratownikami pełniącymi tego dnia służbę.

Po połamaniu się opłatkiem i złożeniu życzeń świątecznych w imieniu własnym oraz świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Kielcach, zastępca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Kielcach podziękował za rok wytężonej służby ,  podkreślił wysoki profesjonalizm skarżyskich ratowników ich ofiarność i odwagę, osiągnięcia w sporcie pożarniczym i innych dyscyplinach.  Na zakończenie wizyty w jednostce życzył spokojnych świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku 2018.

 

Opracowanie: kpt. Tomasz Kandyba – KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

Zdjęcia: asp. sztab. Rafał Siedlecki – KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka