2 stycznia 2017 r. komenda powiatowa PSP w Skarżysku-Kamiennej uruchomiła nowy serwis informacyjny www, który nadaje stronie  internetowej   komendy  nie tylko nowy design zgodny z obecnie panującymi trendami ale przede wszystkim zwiększa jego czytelność. Strona główna serwisu została podzielona na trzy kategorie w których znajdziemy najnowsze informacje z życia komendy w formie aktualności, informacje z działań i akcji ratowniczo gaśniczych prowadzonych przez skarżyskich strażaków oraz porady i apele kierowane do lokalnej społeczności. Ponadto w bogatym menu znajdziemy szereg istotnych informacji z zakresu specyfiki działalności komendy i jednostki ratowniczo-gaśniczej w Skarżysku-Kamiennej.

W serwisie obok informacji będą zamieszczane zdjęcia w formie galerii oraz multimedia tak aby jak najwierniej przedstawić pracę skarżyskich strażaków.  Natomiast czytelna grafika ma jednoznacznie identyfikować serwis z działalnością Państwowej Straży Pożarnej.

Nowy serwis została uruchomiony dzięki projektowi realizowanemu i nadzorowanemu przez wydział informatyki i łączności  komendy wojewódzkiej PSP w Kielcach mającemu na celu ujednolicenia stron internetowych jednostek organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej województwa świętokrzyskiego. Nowy serwis został opracowany w technologii CMS, dzięki czemu jest on łatwiejszy w zarządzaniu natomiast dzięki zastosowaniu mechanizmów bezpieczeństwa zmniejszono ryzyko nieautoryzowanego dostępu do serwisu.

To co najważniejsze dotychczasowy adres wywołania serwisu nie ulega zmianie i w niezmienionej formie brzmi www.strazskarzysko.pl

Mamy nadzieję, że nasze starania co do nowego wyglądu serwisu nie tylko przypadną do gustu dotychczasowym jego użytkownikom ale znajdą również nowych.  

Opracowanie: kpt. Tomasz Kandyba – KP PSP Skarżysko-Kamienna

Zdjęcia: Archiwum KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka