12 lutego 2018r. w Komendzie Powiatowej PSP w Skarżysku-Kamiennej Komendant Powiatowy st.bryg. Marcin Machowski wraz z Wicewojewodą Świętokrzyskim Andrzejem Bętkowskim oraz Starostą Skarżyskim Jerzym Żmijewskim w obecności Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej pani Martyny Maćkowiak podziękowali Bartoszowi Janowskiemu, uczniowi I LO za bohaterską postawę.

            Bartosz Janowski wracając do domu po zajęciach w szkole w dniu 02.02.2018r. widząc wydobywający się dym z parterowego domu jednorodzinnego przy ul. Racławickiej zgłosił zdarzenie do tutejszej komendy. Nie czekając na przyjazd straży pożarnej ruszył na pomoc kobiecie, która nie mogła wyjść o własnych siłach przez okno z płonącego budynku.

            Postawa Bartosza zasługuje na uznanie bo dzięki jego odwadze, opanowaniu i zachowaniu rozsądku zostało uratowane życie ludzkie. To kolejny przykład jak czasami niewiele jest potrzeba aby uratować inną osobę.

            W roku ubiegłym mieliśmy już przykład bohaterskich zachowań, za które młodzi bohaterowie zostali nagrodzeni. W dniu 11 kwietnia 2017r. Komendant Powiatowy podczas eliminacji powiatowych OTWP podziękował dwóm chłopcom, którzy prawidłowo zgłosili zdarzenie do tutejszej komendy.

           

 

 

Opracował: st. kpt. Kuźdub Marcin KP PSP Skarżysko-Kamienna

Zdjęcia: Archiwum KP PSP Skarżysko-Kamienna

           

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka