2 maja 2018 r. o godz. 7.30 skarżyscy strażacy w Dniu Flagi Państwowej dokonali uroczystego podniesienia flagi państwowej na maszt. Uroczystość odbyła się przed budynkiem komendy PSP i połączona była ze zmianą służby w jednostce ratowniczo-gaśniczej. Dowódca uroczystości – mł. kpt. Piotr Strzelecki złożył meldunek wicewojewodzie świętokrzyskiemu o gotowości do uroczystego apelu. Przy dźwiękach hymnu narodowego uroczyście podniesiono flagę na maszt.

Komendant powiatowy PSP w Skarżysku-Kamiennej st. bryg. Marcin Machowski w krótkim wystąpieniu przywitał przybyłych gości, a następnie poprosił o uczczenie minutą ciszy strażaka PSP z Włoszczowy, który pod koniec kwietnia zginął w wypadku drogowym. Następnie odczytał list Komendanta Głównego PSP generała brygadiera Leszka Suskiego z okazji święta Flagi Państwowej.

Na koniec zastępca dowódcy JRG PSP w Skarżysku Kamiennej – mł. bryg. Szczepan Wierzbowicz przeprowadził zmianę służby.

Uroczystość swą obecnością zaszczycili: Wicewojewoda Andrzej Bętkowski, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Skarżysku-Kamiennej podinsp. Piotr Piłatowski oraz prezes jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipowym Polu Plebańskim dh Tadeusz Chyb. Do uroczystości dołączyli mieszkańcy, którzy słysząc Hymn Państwowy zatrzymali się i oddali honor fladze.

 

Opracował: mł. bryg. Michał Ślusarczyk
Zdjęcia: Archiwum KP PSP Skarżysko-Kamienna

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 43

Odwiedzin od 05.02.2019 2953

Kubik-Rubik Joomla! Extensions