W dniu strażackiego święta 4 maja 2018r. w Komendzie Powiatowej PSP w Skarżysku-Kamiennej odbyło się uroczyste odsłonięcie figury Świętego Floriana, patrona strażaków.

 W uroczystościach wzięli udział: Andrzej Bętkowski - Wicewojewoda Świętokrzyski, bryg. Tomasz Bajerczak - Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Kielcach, Jerzy Karbownik - Kapelan skarżyskich strażaków, insp. Tomasz Śliwiński - Komendant Powiatowy Policji w Skarżysku, Jerzy Żmijewski - Starosta Skarżyski, Jacek Krzepkowski - Inspektor w Powiatowym Zespole ds. Zarządzania Kryzysowego, , strażacy Ochotnicy z terenu powiatu skarżyskiego oraz funkcjonariusze   komendy powiatowej.

 Na początku st. bryg. Marcin Machowski Komendant Powiatowy PSP w Skarżysku-Kamiennej przywitał wszystkich przybyłych gości.  Przybliżył historię Świętego Floriana i złożył wszystkim strażakom życzenia z okazji strażackiego święta.  Odsłonięcie i poświęcenie pomnika św. Floriana wpisuje się w uroczyste obchody 100 lecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj. To wspaniała okazja aby w sposób godny uczcić, cieszyć się i świętować tak ważną dla nas wszystkich rocznicę.

 Następnie Wicewojewoda Świętokrzyski wraz ze Starostą Skarżyskim i Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego PSP w Kielcach uroczyście odsłonili posąg Świętego Floriana. Figurę poświęcił kapelan skarżyskich strażaków – ks. Jerzy Karbownik.

 Po poświęceniu zaproszeni goście życzyli strażakom spokojnej służby, dalszej owocnej pracy oraz aby zawsze byli gotowi nieść pomoc na najwyższym poziomie. W swoich wystąpieniach gratulowali wykonawcom figury talentu i precyzji, gdyż Święty Florian przed skarżyską komendą wykonany jest niezwykle szczegółowo i prezentuje się efektownie.

 W tak szczególnym dniu tradycyjnie Komendant Powiatowy wraz ze swoim Zastępcą uczestniczył w porannej zmianie służby, podczas której złożył strażakom życzenia wszelkiej pomyślności i satysfakcji z okazji strażackiego święta.

 

Opracował: st.kpt. Marcin Kuźdub - KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

Zdjęcia: st.kpt. Marcin Kuźdub - KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 43

Odwiedzin od 05.02.2019 2953

Kubik-Rubik Joomla! Extensions