W dniach 10 – 13 lipca 2018 roku na obiektach Ośrodka Szkolenia KW PSP w Łubiance i stadionu MOSiR w Toruniu zostały rozegrane XXXV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Sporcie Pożarniczym. W zawodach udział wzięło 20 drużyn reprezentujących Komendy Wojewódzkie Państwowej Straży Pożarnej, Szkoła Główna Służby Pożarniczej PSP w Warszawie, Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej z Poznania, Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej z Krakowa, Centralna Szkoła Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie oraz pięć reprezentacji zespołów z Estonii, Słowacji, Ukrainy, Bułgarii oraz reprezentacja Polski.

Zawody przeprowadzone zostały w następujących konkurencjach:

 • pożarniczy tor przeszkód 100 m,
 • wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro,
 • sztafeta pożarnicza 4 x 100 m,
 • pożarnicze ćwiczenie bojowe.

W klasyfikacji generalnej mistrzostw, reprezentacja województwa świętokrzyskiego zdobyła brązowy medal uzyskując łącznie 17 punktów. Na sukces w klasyfikacji końcowej złożyły się znakomite wyniki naszych sportowców:

 • POŻARNICZY TOR PRZESZKÓD III miejsce z czasem 106,41 sek. (najlepszy wynik w historii wszystkich startów w Mistrzostwach Polski),
 • WSPINANIE PRZY UŻYCIU DRABINY HAKOWEJ V miejsce z czasem 95,21 sek. (najlepszy wynik w historii wszystkich startów w Mistrzostwach Polski),
 • SZTAFETA POŻARNICZA 4x100m I miejsce z czasem 62,46 sek. (złoty medal Mistrzostw Polski),
 • POŻARNICZE ĆWICZENIE BOJOWE VIII miejsce z czasem 28,88 sek.

Barw regionu świętokrzyskiego na Mistrzostwach Polski w Sporcie Pożarniczym bronili:

 1. mł. kpt. Przemysław Gad, KW PSP Kielce
 2. kpt. Krzysztof Kunys, KP PSP Staszów
 3. mł. kpt. Wojciech Kunys, KP PSP Skarżysko-Kamienna
 4. asp. Robert Zdonek, KP PSP Ostrowiec Świętokrzyski
 5. mł. asp. Dawid Kowalik, KP PSP Skarżysko-Kamienna
 6. st. sekc. Łukasz Orczyk, KP PSP Skarżysko-Kamienna
 7. mł. kpt. Karol Błaszczyk, KP PSP Jędrzejów
 8. asp. Łukasz Bielecki, KM PSP Kielce
 9. st. sekc. Tomasz Lis, KP PSP Końskie
 10. st. sekc. Dariusz Struski, KP PSP Włoszczowa

Trener reprezentacji województwa świętokrzyskiego st. asp. Paweł Sieczka.

Sukces świętokrzyskich strażaków cieszy tym bardziej, że wśród reprezentantów drużyny z województwa świętokrzyskie trzech z nich to funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Skarżysku-Kamiennej  a jej trenerem jest również funkcjonariusz KP PSP w Skarżysku-Kamiennej. Wszyscy nasi zawodnicy w tegorocznych Mistrzostwach Polski zaliczyli bardzo udany wytęp. Szczególnie występ mł. asp. Dawida Kowalika należał do wyjątkowo udanych. W konkurencji indywidualnej pożarniczego toru przeszkód 100 m uzyskał bardzo dobry wynik 16:86 sek. zajmując bardzo wysokie trzecie miejsce. Udany występ zaliczył również inny nasz zawodnik st. sekc. Łukasz Orczyk, który najlepiej wypadł w konkurencji drabiny hakowej z wynikiem 15:17 sek.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że barw reprezentacji Polski podczas mistrzostw miał zaszczyt bronić mł.asp. Dawid Kowalik, który wspólnie z reprezentacją Polski zdobył złoty medal w pożarniczym ćwiczeniu bojowym oraz srebrny medal w klasyfikacji drużynowej mistrzostw. Wyniki poszczególnych konkurencji indywidualnych oraz drużynowych dostępne są na stronie internetowej organizatora zawodów http://sport.kujawy.psp.gov.pl/

Gratulujemy reprezentacji i naszym zawodnikom którzy wnieśli duży wkład w końcowy sukces życząc dalszych sukcesów w kolejnych mistrzostwach!

 

Opracowanie: kpt. Jakub Góźdź

Zdjęcia: mł. kpt. Przemysław Gad

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 15

Odwiedzin od 05.02.2019 2866

Kubik-Rubik Joomla! Extensions