1 sierpnia 2018 r. punktualnie o godzinie 17:00 strażacy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Skarżysku-Kamiennej, pełniący w tym dniu służbę, stanęli na uroczystej zbiórce przed budynkiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej. 
Skarżyscy strażacy w pełnym uzbrojeniu stanęli obok pojazdów bojowych, w których zostały załączone sygnały świetlne i dźwiękowe. W ten sposób uczcili 74 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego oddając hołd bohaterom 1944 r., którzy przez 63 dni prowadzili z wojskami niemieckimi heroiczną i osamotnioną walkę, której celem była niepodległa i wolna Polska.
Dodatkowo w całym powiecie skarżyskim zostały załączone syreny alarmowe na budynkach remiz ochotniczych straży pożarnych których dźwięk przypomniał godzinę ”W” wybuchu największej akcji zbrojnej podziemia w okupowanej przez Niemców Europie oraz jako wyraz pamięci i hołdu dla bohaterów i ofiar Powstania Warszawskiego. 

W tym samym czasie jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Skarżysku-Kamiennej uczestniczył w obchodach 74 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, które odbyły się w Skarżysku-Kamiennej  pod pomnikiem poświęconym harcerzom poległym za ojczyznę w latach 1939-1945.

 

 

Opracował: kpt. Tomasz Kandyba, KP PSP Skarżysko-Kamienna 
Zdjęcia: asp. Gołębiewski Adrian, ogn. Piotr Błaszczyk, KP PSP Skarżysko-Kamienna 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 42

Odwiedzin od 05.02.2019 1727

Kubik-Rubik Joomla! Extensions