Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej włączyła się w akcję honorowego oddania krwi. 26 lipca Komendant Powiatowy PSP – st. bryg. Marcin Machowski, Komendant Powiatowy Policji w Skarżysku-Kamiennej - insp. Tomasz Śliwiński, dyrektor skarżyskiego oddziału PGE Obrót S.A. oraz dyrektor RCKiK,  podpisali wspólny list intencyjny w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.

Celem tego przedsięwzięcia jest zebranie jak największej ilości krwi i promocja idei honorowego krwiodawstwa. Jest to również doskonała okazja do uczczenia rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Tylko człowiek może podzielić się krwią – bezcennym darem, którego nie da się w żaden sposób wyprodukować. To nie pierwsza i nie ostatnia tego typu akcja, w którą włączają się mundurowi. W ten sposób chcą pomóc ratować życie i zdrowie wielu ludzi, którzy pilnie potrzebują krwi.

Do włączenia się w tę szlachetną akcję zachęcamy również druhów OSP oraz mieszkańców powiatu. Akcja honorowego oddawania krwi odbędzie się 9 sierpnia w budynku PGE przy Alei Piłsudskiego 51 w Skarżysku - Kamiennej.

 

Opracowanie: bryg. Andrzej Pyzik  KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

Zdjęcia: Archiwum Świętokrzyskiej Policji

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 42

Odwiedzin od 05.02.2019 1727

Kubik-Rubik Joomla! Extensions