9 września 2018 roku w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku Kamiennej miała miejsce pielgrzymka strażaków z powiatu skarżyskiego i powiatów ościennych.

O godz. 12.30 została odprawiona uroczysta msza święta w intencji strażaków i ich rodzin której przewodniczył ks. prałat Jerzy Karbownik  kapelan powiatowy strażaków oraz ks.  Artur Fura kapelan strażaków gm. Pawłów powiat szydłowiecki.

Uroczystości poprzedziła wspólna modlitwa oraz odczytanie przez komendanta powiatowego PSP w Skarżysku Kamiennej st. bryg. Marcina Machowskiego zawierzenia strażaków Matce Boskiej Ostrobramskiej.

W mszy świętej licznie uczestniczyli strażacy zawodowi  oraz druhowie ochotnicy na czele z prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP wicewojewodą Andrzejem Bętkowskim. Uroczystość uświetniła swoim występem orkiestra dęta „ Bazylikon”.

Po Mszy Św. Kapelan strażaków ksiądz prałat poświęcił samochody pożarnicze i zaprosił wszystkich wiernych na tradycyjną strażacką grochówkę.  Wrześniowa pielgrzymka strażaków do Sanktuarium w Skarżysku Kamiennej weszła już na trwałe do kalendarza i historii uroczystości odbywających się w Sanktuarium. To dla wszystkich strażaków wielkie wyróżnienie o czym świadczy lista przybyłych gości i liczba sztandarów, które stanowią symbol wierności i oddaniu Bogu.

 

Opracował: st. bryg. Marcin Machowski – KP PSP Skarżysko-Kamienna
Zdjęcia: za zgodą i wiedzą portalu skarzysko24.pl

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka