W dniu 23 września 2018r. funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Skarżysku-Kamiennej wraz z druhami z OSP Skarżysko-Kamienna w ramach upamiętnienie 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę wzięli udział w festynie zorganizowanym przez Miejskie Centrum Kultury w Skarżyli-Kamiennej.

 Na placu Staffa przed MCK został zorganizowany pokaz ratownictwa drogowego, w ramach którego w symulowanym zdarzeniu doszło do kolizji drogowej dwóch samochodów osobowych. Na teren działania zostały zadysponowane zastępy PSP i OSP. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów z pojazdu i zabezpieczeniu wycieków płynów eksploatacyjnych. Następnie przystąpiono do czynności ratowniczych polegających na wykonaniu dostępu do poszkodowanych za pomocą narzędzi hydraulicznych. Po wydobyciu poszkodowanych została udzielenia im pierwsza pomoc przedmedyczna i zostali przekazani Zespołom Pogotowia Ratunkowego. Aby przybliżyć wszystkim jak trudny i złożony charakter mają prowadzone działania ratowniczo-gaśnicze obserwującym mieszkańcom dokładnie opowiadano, co w danej chwili wykonują ratownicy.

 Niewątpliwie miłym akcentem upamiętnienia 100-lecia odzyskania Niepodległości były zorganizowane dla dzieci konkursy, w których wynagrodzono drobnymi upominkami bardzo dużą wiedzę dzieci o bezpieczeństwie pożarowym jak i umiejętność obsługi strażackiej hydronetki. Należy zaznaczyć, że wzbudziła ona bardzo duże zainteresowanie wśród najmłodszych uczestników.

 Dodatkowo każdy mógł przećwiczyć swoje umiejętności z ratownictwa medycznego na fantomie pod czujnym okiem druhów z OSP Skarżysko-Kamienna.

 

Tekst: st. kpt. Marcin Kuźdub - KP PSP Skarżysko-Kamienna

Zdjęcia: Archiwum KP PSP Skarżysko-Kamienna

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 31

Odwiedzin od 05.02.2019 1884

Kubik-Rubik Joomla! Extensions