Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej w ramach kampanii informacyjnej „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” wraz z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji oraz pracownikiem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wspólnie przeprowadzili pogadanki z zakresu bezpieczeństwa dla klubów seniorów.

 Podczas spotkań funkcjonariusze Policji uczulali seniorów z jakimi próbami wyłudzeń i oszustw mogą spotkać się w życiu codziennym. Podobną tematykę przedstawił pracownik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Funkcjonariusz straży przypomniał wszystkim seniorom jak bardzo istotnym elementem właściwego przygotowania do sezonu grzewczego jest konieczność wezwania kominiarza, który zweryfikuje sprawność instalacji wentylacyjnej oraz kominowej. W ramach prowadzonej kampanii zaznaczono jakie przeglądy instalacji użytkowych należy wykonywać we własnym domu i w jakich okresach czasu. Wyjaśniono czym jest czad i jak może powstać w naszych domach. Zachęcano również do zakupu detektorów tlenku węgla oraz dymu. Wyjaśniono gdzie takie urządzenia zamontować w domu i jak się zachować w przypadku ich zadziałania. Po każdym spotkaniu rozdano uczestnikom broszury informacyjne opracowane przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

 Spotkania miały miejsce w dniu 26 listopada 2018r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Bliżynie oraz  29 listopada 2018r. w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Mamy nadzieję, że prowadzone szkolenia będą się odbywały cyklicznie bo profilaktyka przeciwpożarowa jest bardzo ważnym ogniwem bezpieczeństwa każdego mieszkańca powiatu skarżyskiego niezależnie od wieku.

 

 Opracowanie: st.kpt. Marcin Kuźdub – KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

Zdjęcia: Archiwum KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 1

Odwiedzin od 05.02.2019 1593

Kubik-Rubik Joomla! Extensions