Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej w ramach kampanii informacyjnej „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” zorganizowała spotkanie z pracownikami zakładów kominiarskich działających na terenie powiatu skarżyskiego.

 Spotkanie poprowadził zastępca komendanta powiatowego PSP w Skarżysku-Kamiennej bryg.  Andrzej Pyzik. Na wstępie wyjaśniono na czym polega prowadzona kampania i jakie są jej  głównych cele. Następnie szczegółowo omówiono ilość odnotowywanych zdarzeń związanych z pożarami sadz i  wystąpieniem tlenku węgla w domach jednorodzinnych i wielorodzinnych. Zaznaczono tutaj jak bardzo istotnym elementem bezpieczeństwa we własnym domu jest sprawność instalacji wentylacji i regularność wykonywania przeglądów filarów kominowych oraz ich czyszczenie. Przypominano również pasywne metody zabezpieczenia się przed czadem jak i dymem stosując odpowiednie czujniki.

 Po spotkaniu rozdano uczestnikom broszury informacyjne opracowane przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

 Mamy nadzieję, że wspólna akcja profilaktyczna prowadzona przez wszystkie instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo w obiektach mieszkalnych podniesie poziom bezpieczeństwa na terenie powiatu skarżyskiego.

 

 

 

Opracowanie : st.kpt. Marcin Kuźdub – KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

Zdjęcia: st.kpt. Marcin Kuźdub – KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

 

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 15

Odwiedzin od 05.02.2019 2866

Kubik-Rubik Joomla! Extensions