Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, które przeżywać będziemy w gronie rodziny, bliskich i znajomych. Pięknym obyczajem jest dzielenie się w tym okresie opłatkiem – który jest symbolem przyjaźni, miłości, pojednania i przebaczenia. Spotkania Wigilijne w gronie strażaków stały się już tradycją.
Aby wspólnie ze strażakami, pracownikami cywilnymi KP PSP w Skarżysku-Kamiennej oraz  druhami OSP powiatu skarżyskiego przeżyć te radosne chwile, 20 grudnia 2018 do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej na salę konferencyjną przybyli  przedstawiciele władzy samorządowej,  służb policji, nadleśnictwa Skarżysko i Suchedniów oraz przedstawiciel zakładu OLPP Naftobazy w Skarżysku-Kościelnym.

Po przywitaniu wszystkich uczestników spotkania przez  Komendanta Powiatowego PSP w Skarżysku-Kamiennej, obecny na uroczystym spotkaniu kapelan Hufca ZHP Skarżysko-Kamienna ojciec Jacek Szczepanik franciszkanin z klasztorku przekazał na ręce Komendanta Powiatowego PSP Światełko Betlejemskie.

 W świąteczny nastrój wszystkich uczestników spotkania wigilijnego wprowadził kapelan  strażaków powiatu skarżyskiego ks. Jerzy Karbownik wraz z ojcem Jackiem Szczepanikiem. Odczytany został fragment pisma świętego, odśpiewano kolędę i odmówiono modlitwę.

Następnie przybyli  goście skierowali szereg ciepłych i miłych słów życzeń świątecznych do strażaków, po których każdy już indywidualnie w niezwykle miłej i ciepłej atmosferze dzielił się opłatkiem i składał życzenia.

Sekcja kwatermistrzowska natomiast zadbała o właściwą oprawę spotkania w postaci skromnego poczęstunku wigilijnego i oprawę muzyczną stosowną do panującego nastroju.

 

Opracowanie: kpt. Tomasz Kandyda   – KP PSP Skarzysko-Kamienna

Zdjęcia: Sławomir Nowek   – KP PSP Skarzysko-Kamienna

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 15

Odwiedzin od 05.02.2019 2866

Kubik-Rubik Joomla! Extensions