12 marca br. st. bryg. Marcin Machowski Komendant Powiatowy PSP w Skarżysku-Kamiennej wręczył specjalne podziękowania oraz nagrodę pieniężną mł. asp. Dawidowi Kowalikowi za zdobycie tytułu Halowego Wicemistrza Polski w konkurencji pożarniczy tor przeszkód - 100 m w XVII Międzynarodowych Halowych Mistrzostwach Polski w Dwuboju Pożarniczym. Uroczyste podziękowanie odbyło się w gronie funkcjonariuszy JRG PSP Skarżysko i funkcjonariuszy komendy. Komendant skierował szczególne podziękowania do reprezentanta naszego województwa za wkład w promocję województwa świętokrzyskiego na arenie krajowej i międzynarodowej, ale przede wszystkim za promocję komendy powiatowej PSP w Skarżysku-Kamiennej. Jak zaznaczył, komenda już od lat posiada w swoich szeregach profesjonalnie przygotowanych fizycznie i kondycyjnie zawodników, którzy z powodzeniem rywalizują w sportowych konkurencjach pożarniczych z najlepszymi zawodnikami nie tylko na poziomie krajowym ale także międzynarodowym.

Turniej odbył się w dniach 21-22 lutego 2019 r. w Grudziądzu i Toruniu. W zawodach wzięły udział reprezentacje z poszczególnych województw naszego kraju, a także dwie drużyny zagraniczne: ze Słowacji i Białorusi. Od początku rozgrywania Mistrzostw, które odbywają się w cyklu 2-letnim, ich gospodarzem są strażacy z województwa kujawsko-pomorskiego.

Wyniki biegu na 100 m – pożarniczy tor przeszkód klasyfikacja krajowa:

  1. Przemysław Żydaczek, KW PSP Olsztyn – 16,61 s
  2. Dawid Kowalik, KW PSP Kielce – 16,89 s
  3. Grzegorz Arczyński, KW PSP Toruń – 17,12 s

W konkurencji wspinania się po drabinie hakowej nasz reprezentant zdobył ósme miejsce, co w klasyfikacji generalnej naszego kraju w dwuboju pożarniczym pozwoliło mu zająć bardzo wysokie – czwarte miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy naszemu Dawidowi dalszych sukcesów.

 


Opracowanie i zdjęcia: bryg. Michał Ślusarczyk - KP PSP Skarżysko-Kamienna

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 37

Odwiedzin od 05.02.2019 7129

Kubik-Rubik Joomla! Extensions