Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej w ramach trwających kampanii informacyjnych „Stop pożarom traw” oraz „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” wraz z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji i pracownikiem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przeprowadzili wspólnie pogadankę z zakresu bezpieczeństwa dla klubu seniora w Suchedniowie.

                 Podczas spotkania funkcjonariusze Policji uczulali seniorów z jakimi próbami wyłudzeń i oszustw mogą spotkać się w życiu codziennym. Podobną tematykę przedstawił pracownik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Funkcjonariusz straży pożarnej zaznaczył  jak bardzo niebezpieczne i fatalne w skutkach są pożary traw. Wyjaśnił jakie szkody wywołują one w środowisku naturalnym oraz niejednokrotnie niosą  zagrożenie dla człowieka, ponieważ podczas  pożarów traw zapaleniu ulegają budynki gospodarcze i mieszkalne. Mając na uwadze kończący się sezon grzewczy przypomniał wszystkim o konieczności wezwania kominiarza do domu, który sprawdzi poprawność  działania instalacji kominowej oraz wentylacyjnej. Poinformowano wszystkich uczestników spotkania również o czasookresach przeglądów wszystkich instalacji użytkowych we własnym domu. Wyjaśniono czym jest czad i jak może powstać w naszych domach. Zachęcano do zakupu detektorów tlenku węgla oraz dymu. Wyjaśniono, gdzie takie urządzenia zamontować w domu i jak się zachować w przypadku ich zadziałania.

                 Jest to już kolejne wspólne spotkanie służb, których wspólną ideą jest szerzenie poczucia bezpieczeństwa w każdym aspekcie naszego życia, ponieważ profilaktyka, szczególnie pożarowa,  jest ważnym elementem funkcjonowania każdego mieszkańca powiatu skarżyskiego niezależnie od wieku.

                Po zakończonym spotkaniu rozdano uczestnikom broszury informacyjne z prowadzonej kampanii edukacyjnej.

 

Opracowanie: st. kpt. Marcin Kuźdub KP PSP Skarżysko-Kamienna

Zdjęcia:  mł. ogn. Paweł GałązkaJRG PSP Skarżysko-Kamienna

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 33

Odwiedzin od 05.02.2019 14142

Kubik-Rubik Joomla! Extensions