28 marca 2019r. funkcjonariusz Komendy Powiatowej PSP w Skarżysku-Kamiennej przeprowadził szkolenie w Urzędzie Miasta w Skarżysku-Kamiennej dla dyrektorów przedszkoli, żłobków oraz klubów dziecięcych, które znajdują się na terenie gminy Skarżysko-Kamienna.

 Podczas spotkania zostały przybliżone dyrektorom placówek wymagania przeciwpożarowe jakie powinny spełniać przedszkola, żłobki oraz kluby dziecięce. Szczegółowo omówiono w jakie urządzenia przeciwpożarowe takie placówki powinny być wyposażone. Przypomniano dyrektorom w jakich okresach czasu powinny być wykonywane przeglądy urządzeń przeciwpożarowych oraz instalacji użytkowych.

 Zaznaczono również wszystkim jak ważnym elementem jest cykliczne przeprowadzenie próbnych ewakuacji, które pozwoli na nabycie prawidłowych  nawyków dla pracowników i uczniów każdej placówki.

 Podczas trwającego spotkania funkcjonariusz poruszył problematykę ujętą w prowadzonych  kampaniach społecznych „Stop Pożarom Traw” oraz „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”. Zachęcał dyrektorów do zapoznania z materiałami dydaktycznymi umieszczonymi na stronie KG PSP, które pozwolą na przeprowadzenie bardzo ciekawych zajęć dla najmłodszych.

 Promocja bezpieczeństwa przeciwpożarowego jest bardzo ważnym aspektem właściwego zachowania w każdym etapie życia. Mamy nadzieje, że promowanie jej już od najmłodszych lat będzie skutkowało dbaniem o bezpieczeństwo w każdym etapie życia.

 

Opracowanie: st. kpt. Marcin Kuźdub KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

Zdjęcia: mł. kpt. Piotr Strzelecki KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

 

 

 

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 33

Odwiedzin od 05.02.2019 14142

Kubik-Rubik Joomla! Extensions