5 kwietnia 2019r. w budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej odbyły się eliminacje szczebla powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Organizatorem eliminacji powiatowych jest Komenda Powiatowa PSP w Skarżysku-Kamiennej, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP, Starostwo Powiatowe  oraz Nadleśnictwo Skarżysko.

 

            Turniej oficjalnie rozpoczął Komendant Powiatowy PSP w Skarżysku-Kamiennej st.bryg. Marcin Machowski, który życzył uczestnikom trafnych odpowiedzi i znalezienia się w gronie nagrodzonych. W konkursie wzięło udział 39 uczestników podzielonych na 3 grupy wiekowe: szkoły podstawowe klasy I-VI, szkoły podstawowe klasy VII-VIII i gimnazja klasy III oraz ostatnią grupę stanowiły szkoły ponadgimnazjalne, reprezentujące wszystkie gminy z terenu powiatu skarżyskiego. 

 

            Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy ilość uczestników. Poziom wiedzy zaprezentowanej przez młodzież biorącą udział w turnieju był niezwykle wysoki i wyrównany. Kto wie, być może niektórzy z uczestniczących w turnieju swoją przyszłość zwiążą z zawodem strażaka.

 

            Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie st. kpt. Marcin Kuźdub, st. kpt Piotr Łojek. Kiedy emocje opadły uczestnicy turnieju zostali zaproszeni przez strażaków na herbatę i pączki. W oczekiwaniu na wyniki i posumowanie turnieju ratownicy z JRG Skarżysko-Kamienna przygotowali dla dzieci pokaz z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz pokazy sprzętu pożarniczego.

 

            Na zakończenie turnieju Komendant Powiatowy PSP w Skarżysku-Kamiennej st.bryg. Marcin Machowski podziękował uczestnikom za udział w turnieju, sponsorom za ufundowanie nagród i odczytał nazwiska laureatów tegorocznej edycji konkursu na szczeblu powiatowym w poszczególnych grupach wiekowych.

 

            Po krótkim podsumowaniu, w którym głos zabrali: Andrzej Bętkowski - Marszałek Województwa Świętokrzyskiego jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP, Artur Berus - Starosta Skarżyski, Ryszard Sowa - Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa przystąpiono do najprzyjemniejszej części turnieju, czyli wręczenia zwycięzcom okolicznościowych dyplomów oraz wspaniałych nagród rzeczowych.

 

            Nagrody rzeczowe ufundowane zostały ze środków Komendanta głównego PSP  jak również przez Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kam. oraz Nadleśnictwo Skarżysko. Firma PGE Dystrybucja SA w Skarżysku-Kamiennej oraz PGE Obrót SA ufundowała drobne upominki dla każdego uczestnika. Sklep Castorama w Skarżysku-Kamiennej ufundował upominek dla najmłodszego konkursowicza (torba sportowa wraz ze sprzętem sportowym). Poczęstunek dla uczestników i opiekunów ufundował Careffour Market w Skarżysku-Kamiennej.

             

Wyniki konkursu:

 

Szkoły podstawowe klasy I-VI:

1 miejsce – Wojciech Woźniak uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Skarżysku-Kamiennej

2 miejsce – Jakub Kołek uczeń Szkoły Podstawowej w Sorbinie

3 miejsce – Bartosz Szewczyk uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Skarżysku-Kamiennej

4 miejsce - Magdalena Bernatek uczennica Szkoły Podstawowej w Odrowążku

 

Szkoły podstawowe klasy VII-VIII oraz gimnazja klasy III

1 miejsce – Zuzanna Lelonek uczennica Publicznego Gimnazjum w Skarżysku Kościelnym

2 miejsce – Wiktor Łoska uczeń Szkoły Podstawowej w Goździe

3 miejsce – Agnieszka Szczygieł uczennica Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku-Kamiennej

4 miejsce - Jakub Solarz uczeń Szkoły Podstawowej w Sorbinie

 

Szkoły ponadgimnazjalne:

1 miejsce – Julia Sasal uczennica I LO im. J. Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej

2 miejsce – Natalia Madej uczennica Zespołu Szkół Transportowo - Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej

3 miejsce – Wiktoria Gębska uczennica I LO im. J. Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej

4 miejsce - Mariusz Kania uczeń II LO im. Adama Mickiewicza w Skarżysku-Kamiennej

 

            Najmłodszym uczestnikiem turnieju okazał się Konrad Karczewski uczeń Prywatnej Szkoły Podstawowej w Skarżysku-Kamiennej.

 

            Gratulujemy zwycięzcom, natomiast finalistom w każdej grupie wiekowej życzymy  powodzenia w eliminacjach wojewódzkich.  KP PSP w Skarżysku-Kamiennej składa serdeczne podziękowanie opiekunom i nauczycielom przygotowujących młodzież do udziału w turnieju, a w sposób szczególny fundatorom nagród rzeczowych, dzięki czemu turniej zyskał należytą oprawę.

 

 

Tekst: st.kpt. Marcin Kuźdub - KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

Zdjęcia: st.kpt. Piotr Łojek - KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 33

Odwiedzin od 05.02.2019 14142

Kubik-Rubik Joomla! Extensions