25 kwietnia 2019 roku na obiekcie sportowym Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie został rozegrany XXXII Memoriał w Dwuboju Pożarniczym im. płk. poż. Andrzeja Bazanowskiego. Rzeszowski Memoriał, organizowany od 1984 r., zawsze gromadzi najlepszych zawodników -  specjalistów w tej dyscyplinie i  traktowany jest jako najważniejszy sprawdzian przed Mistrzostwami Polski w Dwuboju Pożarniczym.

W zawodach wzięło udział 62 zawodników reprezentujących 9 drużyn z komend wojewódzkich PSP oraz z Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie. Wśród zawodników reprezentujących woj. świętokrzyskie znalazło się dwóch funkcjonariuszy z jednostki ratowniczo gaśniczej w Skarżysku-Kamiennej  mł. asp. Dawid Kowalik i st. sekc. Łukasz Orczyk.

 Start naszych zawodników należy uznać za bardzo udany w tak prestiżowych zawodach. W konkurencji pożarniczy tor przeszkód nasi zawodnicy zajęli dwa pierwsze miejsca co w połączeniu z konkurencją wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni w łącznej klasyfikacji dwuboju pożarniczego st. sekc. Łukasz Orczyk zajął bardzo wysokie trzecie miejsce natomiast mł. asp. Dawid Kowali szóste.

Tym samym zostali oni najlepszymi zawodnikami podczas XXXII Memoriału w Dwuboju Pożarniczym im. płk. poż. Andrzeja Bazanowskiego z woj. Świętokrzyskiego co z pewnością jest powodem do dumy dla naszej komendy oraz całego świętokrzyskiego garnizonu.

Naszym zawodnikom jak i całej drużynie reprezentującej woj. świętokrzyskie składamy gorące gratulacje życząc dalszych sukcesów.

 

Poniżej przedstawiamy wyniki poszczególnych konkurencji.

Pożarniczy tor przeszkód 100 m:

  1. Łukasz Orczyk, woj. świętokrzyskie z czasem 17.31 s;
  2. Dawid Kowalik, woj. świętokrzyskie z czasem 17.48 s;
  3. Mateusz Brzoza, woj. opolskie z czasem 17.54 s.

Dwubój pożarniczy:

  1. Bartłomiej Siepietowski, woj. małopolskie z czasem 31.85 s;
  2. Mateusz Brzoza woj. opolskie z czasem 32.33 s;
  3. Łukasz Orczyk, woj. świętokrzyskie z czasem 32.37 s;
  4. Dawid Kacperski, woj. mazowieckie z czasem 32,39 s;
  5. Mirosław Cyrson, woj. pomorskie z czasem 32,41 s;
  6. Dawid Kowalik, woj. świętokrzyskie z czasem 32,72 s.

 

Opracowanie: kpt. Tomasz Kandyba,  KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

Zdjęcia: mł. kpt. Karol Błaszczyk, KP PSP Jędrzejów.

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 36

Odwiedzin od 05.02.2019 14145

Kubik-Rubik Joomla! Extensions