W dniu 15 sierpnia 2019r. funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Skarżysku-Kamiennej  wzięli udział w Parafialnym Festynie Rodzinnym  pod hasłem „Postaw na rodzinę” zorganizowanym przez Parafię Świętej Trójcy w Skarżysku Kościelnym.

Na placu przy Plebanii został zorganizowany pokaz ratownictwa drogowego, w ramach którego w symulowanym zdarzeniu doszło do wypadku drogowego samochodu osobowego. Na teren działania zostały zadysponowane zastępy PSP. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora z pojeździe i zabezpieczeniu wycieków płynów eksploatacyjnych. Następnie przystąpiono do czynności ratowniczych polegających na wykonaniu dostępu do poszkodowanych za pomocą narzędzi hydraulicznych. Po wydobyciu poszkodowanych została udzielenia im pierwsza pomoc przedmedyczna i zostali przekazani Zespołom Pogotowia Ratunkowego. Aby przybliżyć wszystkim jak trudny i złożony charakter mają prowadzone działania ratowniczo-gaśnicze obserwującym mieszkańcom dokładnie opowiadano, co w danej chwili wykonują ratownicy.

Przeprowadzono również pogadankę o bezpieczeństwie pożarowym jak i umiejętność posługiwania się strażackim sprzętem- szczególnie gaśnicami. Wzbudziła ona duże zainteresowanie wśród wszystkich uczestników festynu.

Dodatkowo każdy mógł przećwiczyć swoje umiejętności z ratownictwa medycznego na fantomie pod czujnym okiem strażaków z PSP Skarżysko-Kamienna.

 

Udział  strażaków PSP  w różnego rodzaju festynach odbywa się w ramach kampanii społecznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo w wakacje”. Celem pokazów jest kształtowanie właściwych postaw w zakresie bezpieczeństwa pożarowego, jak również edukacja dotycząca bezpieczeństwa podczas zagrożeń z którymi można się spotkać w trakcie wakacyjnego wypoczynku.

 

 

 

Opracował: bryg. Janowski Jarosław - KP PSP Skarżysko-Kamienna

Zdjęcia: st. kpt. Rafał Surdy - KP  PSP Skarżysko-Kamienna.

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 11

Odwiedzin od 05.02.2019 12643

Kubik-Rubik Joomla! Extensions