24 sierpnia 2019 r. funkcjonariusze skarżyskiej komendy Państwowej Straży Pożarnej uczestniczyli w trzeciej edycji turnieju piłkarskiego „TEVOR CUP 2019”.

Turniej został rozegrany na boisku kompleksu sportowego Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku- Kamiennej. Do turnieju przystąpiło 6 drużyn reprezentujących firmy z powiatu skarżyskiego m.in.: Tevor S.A, MKS, Pol Regio, PGE Dystrybucja oddział Skarżysko- Kamienna, Mesko.

Warto wspomnieć, że skarżyscy strażacy bronili tytułu mistrzowskiego zdobytego przed rokiem. Rywalizacja sportowa stała na dobrym piłkarskim poziomie a mecze przynosiły dużą dawkę emocji i zaciętości, nie zapominając równocześnie o zasadach fair play. Skarżyscy strażacy uważani byli za faworytów turnieju i po raz kolejny nie zawiedli zajmując pierwsze miejsce. W meczach grupowych pokonali zespoły MKS oraz PGE odpowiednio 1:0 oraz 5:0. W meczu o awans do finału zwyciężyli Pol Regio 6:2 a w finale po zaciętej walce zespół organizatorów Tevor 2:1.

Nagrodę indywidualną najskuteczniejszego zawodnika turnieju otrzymał również reprezentant Komendy Powiatowej PSP Paweł Gałązka.

Komendę reprezentowali: asp. sztab Paweł Węgrzyn, asp. sztab Paweł Sieczka, mł. asp Rafał Maciejczak, mł. ogn Piotr Derlatka, mł. ogn Paweł Gałązka, st. str Damian Bućko, st. str Łukasz Siewierski, sekc. Robert Grzyb.

Naszej drużynie gratulując życzymy dalszych sportowych sukcesów.

Opracowanie: asp. sztab. Paweł Węgrzyn – KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

Zdjęcia: Archiwum KP PSP w Skarżysku-Kamiennej