1 września 2019 r. w Skarżysku-Kamiennej odbyły się wojewódzkie obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W uroczystościach wzięli udział: parlamentarzyści ziemi świętokrzyskiej,  przedstawiciele władz wojewódzkich i miasta,  mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej oraz służby mundurowe województwa świętokrzyskiego a wśród nich strażacy województwa świętokrzyskiego.

Świętokrzyskich strażaków na uroczystościach reprezentował Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach bryg. Krzysztof Ciosek z Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej st. bryg. Marcinem Machowskim oraz wystawiony poczet sztandarowy z Komendy Wojewódzkiej  PSP w Kielcach i pododdział złożony z funkcjonariuszy komend powiatowych PSP województwa świętokrzyskiego.

Uroczystości rozpoczęły się  o godzinie 10.30 przy pomniku gen. Władysława Sikorskiego przy Urzędzie Miasta, gdzie zaplanowano wystąpienia zaproszonych gości oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem.

Następnie uczestnicy obchodów ulicami miasta przeszli do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej, gdzie o godzinie 12.00 rozpoczął się patriotyczny koncert w wykonaniu solistów Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego z towarzystwem Chóru Garnizonowego z Kielc. Kolejnym punktem uroczystych obchodów była Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Henryka Tomasika. Po mszy rozpoczął się apel pamięci oraz salwa honorowa.  Na zakończenie uczestnicy obchodów złożyli kwiaty pod Pomnikiem Katyńskim.

Na uroczystościach nie zabrakło świętokrzyskich strażaków, którzy swoją obecnością nie tylko  uczcili pamięć ofiar II wojny światowej ale zaakcentowali jedność z narodem i ojczyzną.

Opracowanie: kpt. Tomasz Kandyba – KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

Zdjęcia: pobrano z portalu internetowego skarzysko24.pl

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 11

Odwiedzin od 05.02.2019 12643

Kubik-Rubik Joomla! Extensions