W związku ze zbliżającym się sezonem grzewczym w dniu 17 września 2019r. funkcjonariusz tutejszej komendy przypomniał  seniorom na spotkaniach, które miały miejsce w OSP Sorbin, OSP Mroczków oraz w Gminnym Ośrodku Kultury w Bliżynie, jak bardzo istotnym elementem właściwego przygotowania do sezonu grzewczego jest konieczność wezwania kominiarza, który zweryfikuje sprawność instalacji wentylacyjnej oraz kominowej. W ramach spotkania zaznaczono jakie przeglądy instalacji użytkowych należy wykonywać we własnym domu i w jakich okresach czasu.

 Wyjaśniono uczestnikom czym jest czad i jak może powstać w naszych domach. Zachęcano również do zakupu detektorów tlenku węgla oraz dymu. Wyjaśniono gdzie takie urządzenia zamontować w domu i jak się zachować w przypadku ich zadziałania. Po każdym spotkaniu rozdano uczestnikom broszury informacyjne na których zawarto informacje dotyczące czasookresów przeglądów instalacji użytkowych oraz ochrony przed czadem.

 W sumie w pogadankach uczestniczyło 70 osób. Mamy nadzieję, że prowadzone szkolenia będą się odbywały cyklicznie, bo profilaktyka przeciwpożarowa jest bardzo ważnym ogniwem bezpieczeństwa każdego mieszkańca powiatu skarżyskiego niezależnie od wieku.

 

Opracowanie: st. kpt. Marcin Kuźdub – KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

Zdjęcia: mł. ogn. Michał Figarski - JRG Skarżysko-Kamienna

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 13

Odwiedzin od 05.02.2019 12645

Kubik-Rubik Joomla! Extensions