14 października 2019r. w Starostwie Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej funkcjonariusz tutejszej komendy przeprowadził krótki instruktarz dla harcerzy należących do Hufca ZHP Skarżysko-Kamienna. Przypomniał wszystkim zebranym, że przed rozpoczęciem sezonu grzewczego należy wezwać do domu kominiarza. Zweryfikuje on sprawność instalacji wentylacyjnej oraz kominowej. Dodatkowo zaznaczono jakie przeglądy instalacji użytkowych należy wykonywać we własnym domu i w jakich okresach czasu.

 Wyjaśniono uczestnikom czym jest czad i jak może powstać w naszych domach. Zachęcano również do zakupu detektorów tlenku węgla oraz dymu. Wyjaśniono gdzie takie urządzenia zamontować w domu i jak się zachować w przypadku ich zadziałania. Po spotkaniu rozdano uczestnikom broszury informacyjne na których zawarto informacje dotyczące czasookresów przeglądów instalacji użytkowych oraz ochrony przed czadem.

 W pogadance uczestniczyło 20 osób. Przeprowadzone szklenie wpisuje się w prowadzoną przez tutejszą komendę kampanię edukacyjną „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”.

 

Tekst: st. kpt. Marcin Kuźdub – KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

Zdjęcia: st.sekc. Konrad Kosiarski - JRG Skarżysko-Kamienna

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 6

Odwiedzin od 05.02.2019 28579

Kubik-Rubik Joomla! Extensions