16 października 2019r.strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Skarżysku-Kamiennej uczestniczyli w praktycznym sprawdzeniu warunków ewakuacji w Szkole Podstawowej w Goździe oraz w Przedszkolu Publicznym Nr 6 w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Kossaka.

 Funkcjonariusze w każdej placówce wyjaśnili kadrze pedagogicznej w jaki sposób prowadzić ewakuację, jakimi zasadami się kierować aby ewakuacja przebiegła szybko i sprawnie. Dodatkowo wyjaśniono nauczycielom jakie mają zadania po wyprowadzeniu dzieci ze szkoły.

 Po krótkim instruktarzu dyrektorzy ogłosili alarm pożarowy w placówkach. Nauczyciele zgodnie z otrzymanym instruktarzem sprawnie i bez problemów przeprowadzili dzieci do wyznaczonych punktów ewakuacyjnych. Na zakończenie każdego spotkania zaprezentowano dzieciom sprzęt ratowniczo-gaśniczy będący na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.

 Mamy nadzieje, że wspólne cykliczne przeprowadzanie ewakuacji wyrobi w każdej placówce pewne standardy, którymi będzie kierowała się kadra w przypadku wystąpienia realnego zagrożenia. Dodatkowo była to wyśmienita okazja do promowania wśród młodzieży jaki i kadry pedagogicznej prowadzonej przez tutejszą komendę kampanii edukacyjnej pod nazwą „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”.

 W dwóch przeprowadzonych próbnych ewakuacjach uczestniczyło 130 dzieci oraz 25 opiekunów.

 

Tekst: st. kpt. Marcin Kuźdub – KP PSP w Skarżysku-Kamiennej
Zdjęcia: st.kpt. Michał Boguta - JRG Skarżysko-Kamienna

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 5

Odwiedzin od 05.02.2019 28578

Kubik-Rubik Joomla! Extensions