W grudniu pracownicy komendy powiatowej PSP w Skarżysku-Kamiennej spotkali się z dyrekcją, gronem pedagogicznym i uczniami szkół podstawowych na terenie powiatu skarżyskiego. Spotkania zorganizowano jeszcze przed świętami, by zwrócić szczególną uwagę na zasady bezpieczeństwa pożarowego w tym szczególnym okresie.

Funkcjonariusze największy nacisk położyli na edukację w zakresie zabezpieczenia własnych mieszkań przed zagrożeniem związanym z tlenkiem węgla i pożarem. Zapoznali uczestników z celem ogólnopolskiej akcji „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” i rozdali ulotki informacyjne w tym zakresie. Zachęcali do włączenia się nauczycieli w tą akcję prewencyjną poprzez przekazywanie informacji o zagrożeniach na zebraniach z rodzicami i na lekcjach wychowawczych. Wskazali również stronę Komendy Głównej PSP, jako źródło szczegółowych informacji, które ułatwią prowadzenie zajęć.

Podczas spotkań przekazali kalendarze plakatowe. Na plakacie znajduje się kalendarz na 2020 rok z motywem strażackim, a, na jego odwrocie są informacje o ogólnopolskich konkursach dla dzieci i młodzieży. Jeszcze raz zachęcamy do udziału w konkursach i życzymy zdobycia nagród.

Opracowanie: bryg. Andrzej Pyzik – KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

Zdjęcia: Archiwum KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 5

Odwiedzin od 05.02.2019 28578

Kubik-Rubik Joomla! Extensions