16 lutego w miejscowości Skarżysko-Kamienna odbyły się uroczystości upamiętniające 80 rocznicę rozstrzelania przez Niemców 360 osób w lesie na Borze. W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz miasta i powiatu, parlamentarzyści, przedstawiciele instytucji publicznych, delegacje zakładów pracy, związków zawodowych i kombatanckich, przedstawiciele szkół i mieszkańcy naszego miasta oddając hołd pomordowanym.

            Uroczystości rozpoczęto mszą świętą w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy na osiedlu Bór. Następnie uczestnicy przemaszerowali pod mogiłę pomordowanych gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.  Odśpiewano hymn państwowy, poświecono przy mogile krzyż oraz wygłoszono okolicznościowe przemówienia nawiązujące do tragicznych wydarzeń sprzed 80 lat.

Na zakończenie uroczystości delegacje  władz miasta i powiatu, parlamentarzyści, przedstawiciele gmin, instytucji publicznych, delegacje zakładów pracy, związków zawodowych i kombatanckich, przedstawiciele szkół i mieszkańcy miasta złożyły wiązanki kwiatów. W imieniu skarżyskich strażaków wiązankę kwiatów przy mogile złożył Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej bryg. Andrzej Pyzik wyrażając w ten sposób pamięć i hołd zamordowanym polskim bohaterom i patriotom. Podkreślając jednocześnie  nierozerwalny związek strażaków z ojczyzną i narodem.

 

Opracowanie: kpt. Tomasz Kandyba - KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

Zdjęcia: wykorzystano za zgodą portalu www.skarzysko24.pl

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 0

Odwiedzin od 05.02.2019 16591

Kubik-Rubik Joomla! Extensions