28 lutego 2020 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Skarżysku-Kamiennej w gronie licznie zebranych pracowników odbyła się uroczysta zmiana służby połączona z ceremoniałem pożegnania przechodzącego na zaopatrzenie emerytalne st. ogn. Michała Kalwata. W trakcie uroczystości st. bryg. Marcin Machowski, Komendant Powiatowy PSP w Skarżysku-Kamiennej przedstawił pokrótce przebieg służby strażaka, złożył wyrazy wdzięczności i wręczył okolicznościowy upominek. Podziękował też obecnej na uroczystości żonie funkcjonariusza za wyrozumiałość i zrozumienie trudu służby. Następnie koleżanki i koledzy osobiście podziękowali mu za wieloletnią współpracę. Miłym końcowym akcentem uroczystości były pamiątkowe zdjęcia.

St. ogn. Michałowi Kalwatowi życzymy zdrowia, wszelkiej pomyślności i satysfakcji oraz realizacji planów w życiu osobistym.

St. ogn. Michał Kalwat podczas pełnienia służby w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej zajmował kolejno stanowiska: stażysty, młodszego ratownika-kierowcy, ratownika-kierowcy, starszego ratownika-kierowcy i od dnia 1 września 2013 r. operatora sprzętu specjalnego. Aktywnie uczestniczył w procesie szkolenia i doskonalenia zawodowego. Ukończył szereg szkoleń specjalistycznych. Nabył uprawnienia do napełniania zbiorników przenośnych w zakresie gazy sprężone-butle, obsługi podestów ruchomych, żurawi przenośnych, patenty sternika motorowodnego i stermotorzysty żeglugi śródlądowej. Uzyskał także uprawnienia certyfikowanego technika sprzętu firmy MSA Safety. W związku z tym wykonywał prace w punkcie serwisowym sprzętu ochrony dróg oddechowych. W 2002 r. ukończył kurs kwalifikacyjny szeregowych Państwowej Straży Pożarnej w Szkole Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy, a następnie w 2005 r. kurs kwalifikacyjny podoficerów Państwowej Straży Pożarnej również w Szkole Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy. Często i chętnie dzielił się zdobytą wiedzą oraz umiejętnościami z mniej doświadczonymi współpracownikami.

Na przestrzeni lat st. ogn. Michał Kalwat wielokrotnie uczestniczył w działaniach ratowniczo-gaśniczych prowadzonych przez skarżyską jednostkę podczas licznych pożarów, wypadków drogowych i likwidacji skutków innych miejscowych zagrożeń zarówno na terenie powiatu skarżyskiego, jak i ościennych. Wykazywał się nieprzeciętną skutecznością, niezawodnością, dbałością o powierzony sprzęt, profesjonalizmem, poczuciem odpowiedzialności i umiejętnością współpracy w ratowaniu zagrożonego życia, zdrowia  i mienia ludzkiego. W pełni  angażował się w realizację zadań jednostki ratowniczo-gaśniczej.

Ponadto reprezentował naszą komendę w corocznych Otwartych Mistrzostwach Woj. Świętokrzyskiego Grup Szybkiego Reagowania na Wodzie i w rozgrywkach w piłce siatkowej.

Został odznaczony Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę, brązową odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” i brązowym medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”.

 

 

 

Opracował: st. kpt. Krzysztof Drążkiewicz - KP PSP w Skarżysku-Kamiennej 

Zdjęcia: st. kpt. Marcin Kuźdub - KP PSP w Skarżysku-Kamiennej 

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 0

Odwiedzin od 05.02.2019 16591

Kubik-Rubik Joomla! Extensions