Wakacje to okres czasu, kiedy chcemy aktywnie wypocząć. Szukamy wtedy atrakcji dla siebie jak i swojej rodziny. Pamiętajmy, że aktywnemu wypoczynkowi musi również towarzyszyć bezpieczeństwo. Mając na uwadze prowadzoną kampanię informacyjną „Kręci mnie bezpieczeństwo” na prośbę organizatorów kolonii w Suchedniowskim Hotelu Paradiso zostały w dniach 8 i 10 lipca br. przeprowadzone pogadanki dla wypoczywających tam dzieci i młodzieży.

 

Podczas spotkań strażacy przypomnieli dzieciom numery alarmowe i zaznaczyli co powinno zawierać prawidłowe zgłoszenie. Omówiono dzieciom jak wygląda praca strażaka i co należy zrobić, aby kiedyś zostać nim w przyszłości. Szczególną uwagę poświęcono wypoczynkowi nad wodą. Pokazy zostały urozmaicone pokazem sprzętu ratowniczego będącego na wyposażeniu samochodów oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej ze szczególnym uwzględnieniem osób które uległy podtopieniu. W trakcie spotkań przypomniano również wszystkim przekaz kampanii „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”.

 

Łącznie w spotkaniach uczestniczyło 70 dzieci oraz 7 opiekunów. Mamy nadzieje, że zdobyta wiedza pozwoli na uniknięcie niepotrzebnego ryzyka i spędzenie tegorocznych wakacji w bezpieczeństwie.

 

Opracowanie: mł. bryg. Marcin Kuźdub - KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

Zdjęcia: kpt. Wojciech Kunys, asp. Rafał Maciejczak - JRG w Skarżysku-Kamiennej

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 19

Odwiedzin od 05.02.2019 26971

Kubik-Rubik Joomla! Extensions