1 sierpnia 2020 roku punktualnie o godzinie 17:00, w związku z obchodami 76 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego we wszystkich Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych województwa świętokrzyskiego zawyły syreny wozów bojowych.

Strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Skarżysku-Kamiennej pełniący w tym dniu służbę stanęli na uroczystej zbiórce przed budynkiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej.
Skarżyscy strażacy w pełnym uzbrojeniu stanęli obok pojazdów bojowych, w których zostały załączone sygnały świetlne i dźwiękowe. W ten sposób uczcili oni 76 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego oddając hołd bohaterom 1944 r. którzy przez 63 dni prowadzili z wojskami niemieckimi heroiczną i osamotnioną walkę, której celem była niepodległa i wolna Polska.
Dodatkowo w całym powiecie skarżyskim zostały załączone syreny alarmowe na budynkach remiz ochotniczych straży pożarnych których dźwięk przypomniał godzinę ”W” wybuchu największej akcji zbrojnej podziemia w okupowanej przez Niemców Europie oraz jako wyraz pamięci i hołdu dla bohaterów i ofiar Powstania Warszawskiego.

Opracowanie: st. kpt. Tomasz Kandyba - KP PSP Skarżysko-Kamienna

Zdjęcia: Archiwum JRG Skarżysko-Kamienna

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 12

Odwiedzin od 05.02.2019 22829

Kubik-Rubik Joomla! Extensions