Pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Podłazie w gm. Łączna

2 listopada o godz. 3:42 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Skarżysku-Kamiennej wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Podłazie gm. Łączna. Budynek zamieszkiwało 2 osoby. 
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażaków ze Skarżyska stwierdzono pożar jednorodzinnego domu drewnianego krytego papą. Pożarem objęty był cały budynek oraz dach znajdującego się w pobliżu budynku gospodarczego. Zagrożone pożarem były 2 domy jednorodzinne znajdujące się na sąsiedniej posesji. W chwili dojazdu jednostek straży pożarnej mieszkańcy domu znajdowali się na zewnątrz i nie uskarżali się na dolegliwości. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego od obiektu i podaniu strumieni wody. W trakcie prowadzonych czynności gaśniczych ustalono, iż w budynku mieszkalnym znajdują się dwie butle gazowe. Po przygaszeniu pożaru przystąpiono do przeszukiwania budynku mieszkalnego. W trakcie prowadzenia przeszukania znaleziono dwie butle 11 kg z gazem propan-butan. Butle po wyniesieniu na zewnątrz zostały schłodzone wodą i sprawdzone przy pomocy kamery termowizyjnej. Nie stwarzały one zagrożenia. W trakcie prowadzonych działań do ratowników zgłosił się mieszkający w budynku mężczyzna z informacją, że źle się czuje. Mężczyźnie podano tlen. Zespół ratownictwa medycznego przewiózł mężczyznę do szpitala celem przebadania. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych konstrukcji budynku. Pogorzelisko przegarnięto i dodatkowo przelano wodą. 
W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległ dom jednorodzinny drewniany kryty papą łącznie z wyposażeniem oraz częściowemu nadpaleniu uległ dach budynku gospodarczego. W akcji ratowniczo-gaśniczej udział wzięło 27 strażaków i 7 wozów bojowych. W akcji uczestniczyli strażacy ochotnicy z OSP Skarżysko-Kamienna, OSP Ostojów, OSP Suchedniów i OSP Lipowe Pole Plebańskie. Akcja gaśnicza trwała ponad 4 godz. 

Opracował:mł. bryg. Michał Ślusarczyk - KP PSP Skarżysko-Kamienna 
Zdjęcia:kpt. Sławomir Wawrzak - KP PSP Skarżysko-Kamienna 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka