14 grudnia 2017 r. o godz. 12.41 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Skarżysku-Kamiennej wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w którym mogą przebywać mieszkańcy. Na miejsce zadysponowano zastępy z jednostki ratowniczej gaśniczej ze Skarżyska-Kamiennej oraz ochotniczych straży pożarnych wracających z ćwiczeń „Zima 2017”: OSP Skarzysko-Kamienna i OSP Lipowe Pole.
Po dojeździe na miejsce zastępów straży pożarnej stwierdzono mocno rozwinięty pożar wewnętrzny. Po przeprowadzeniu rozpoznania strażacy ewakuowali przebywające we wnętrz budynku osoby. Jednocześnie na palący się budynek podano dwa prądy wody w natarciu. W wyniku pożaru poszkodowane zostały 3 osoby zamieszkujące budynek. Doznały one poparzeń ciała 2 i 3 – go stopnia. Po udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osoby poszkodowane zostały przekazane przybyłemu na miejsce pogotowiu ratunkowemu. Następnie przystąpiono do dogaszania pożaru i prac rozbiórkowych spalonego budynku.
Na miejscu przybyli przedstawiciele zarządzania kryzysowego Urzędu Miasta Skarżysko Kamienna . Działaniami kierowała komendant powiatowy PSP w Skarżysku-Kamiennej. W akcji ratowniczo-gaśniczej udział brało 24 strażaków i 6 wozów bojowych, patrol policji oraz trzy zespoły ratownictwa medycznego.
Na chwile obecną przyczyny pożaru nie są jeszcze znane.


Opracowanie:mł. bryg. Michał Ślusarczyk - KP PSP w Skarżysku-Kamiennej
Zdjęcia: pobrano za zgodą poratlu internetowego www.tsk24.pl

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka