21 grudnia o godz. 8.43 dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Skarżysku-Kamiennej został poinformowany o pożarze mieszkania na 4 piętrze
w budynku wielorodzinnym przy ul. Spółdzielczej w Skarżysku-Kamiennej. Na podstawie otrzymanej informacji ustalono, że w wyniku pożaru są osoby poszkodowane. Do straży pożarnej zadzwoniła osoba, która sama w pierwszym momencie podjęła czynności ratownicze.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażaków ze Skarżyska stwierdzono pożar mieszkania, z którego wydobywał się gęsty dym. Bezpośrednio do palącego się mieszkania podano prąd wody. Strażacy równocześnie ewakuowali poparzonego mężczyznę, zamieszkującego mieszkanie, dwudziestopięcioletnią kobietę, która próbowała go ewakuować jeszcze przed przybyciem strażaków oraz siedemnastolatka, który przebywał w sąsiednim, zadymionym mieszkaniu. Wszystkie trzy osoby zostały przekazane przybyłym na miejsce zespołom Państwowego Ratownictwa Medycznego, a następnie odwiezione zostały do Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej.

Pożar szybko ugaszono. Pozostali mieszkańcy klatki tj. 8 osób opuścili mieszkania o własnych siłach nie doznając uszczerbku na zdrowiu. Na czas działań zapewniono im tymczasowe schronienie w namiocie pneumatycznym z nagrzewnicą.

W akcji ratowniczej trwającej ponad 2,5 godziny brały udział jednostki z JRG PSP Skarżysko-Kamienna oraz Ochotnicza Straż Pożarna ze Skarżyska-Książęcego w sumie 20 strażaków.

Skarżyscy strażacy wspomagali byli przez pogotowie ratunkowe, pogotowie energetyczne, pogotowie gazowe oraz Policję.  Na miejsce przybył przedstawiciel zarządcy obiektu oraz pracownicy Urzędu Miasta w Skarżysku-Kamiennej.

 

Opracował: mł. bryg. Michał Ślusarczyk – KP PSP w Skarżysku-Kamiennej  

Zdjęcia: asp. sztab. Rafał Siedlecki – KP PSP w Skarżysku-Kamiennej 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka