15 marca w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Krakowskiej (ul. Gajowa) na posesji prywatnej doszło do pożaru trzech samochodów osobowych.  Pożar zauważył właściciel posesji oraz pojazdów o godz. 337.   Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Skarżysku-Kamiennej na miejsce zdarzenia zadysponował 2 zastępy JRG Skarżysko Kam.  w sile 10 strażaków.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na placu pomiędzy budynkiem mieszkalnym i budynkiem gospodarczym palą się trzy samochody osobowe: Honda Civic, Nissan Pickup D22 i Suzuki Grand Vitara. Samochody stały oddalone od siebie i były całkowicie objęte pożarem. Na terenie prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych obecny był właściciel posesji oraz pojazdów. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu trzech prądów piany gaśniczej ciężkiej. Po ugaszeniu pożaru pojazdy sprawdzono kamerą termowizyjną czy nie ma ukrytych zarzewi ognia.  

Całkowitemu spaleniu uległy samochody osobowe wraz z wyposażeniem. W wyniku wysokiej temperatury uszkodzeniu uległy szyby  w budynku mieszkalnym i gospodarczym.  Straty wstępnie oszacowano na kwotę 70 tys. złotych

Przypuszczalną przyczyną pożaru było prawdopodobnie podpalenie.

 

 

Opracowanie: mł. bryg. Michał Ślusarczyk – KP PSP Skarżysko-Kamienna

Zdjęcia : archiwum KP PSP Skarżysko-Kamienna

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka