16 marca 2018 r. o godz. 11.41 z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Kielcach wpłynęło zgłoszenie o wypadku w Suchedniowie przy ul. Kieleckiej w wyniku którego są prawdopodobnie osoby poszkodowane. Dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Skarżysku-Kamiennej niezwłocznie na miejsce wypadku zadysponował 3 zastępy staży pożarnej w sile 11 ratowników.  

Po dojeździe stwierdzono, że na skrzyżowaniu przy zbiegu ulic Kieleckiej i Mickiewicza w Suchedniowie doszło do poważnego zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Fiat Doblo i ciężarowego Mercedes. W samochodzie osobowym przebywały dwie osoby poszkodowane. Zderzenie było tak silne, że pojazd osobowy uderzył w budynek poważnie go uszkadzając, a samochód ciężarowy wjechał w płot. Obie osoby podróżujące Fiatem były przytomne i nie mogły wydostać się z pojazdu o własnych siłach. Kierowca samochodu ciężarowego nie odniósł widocznych obrażeń i po przebadaniu przez zespół PRM-u pozostał na miejscu zdarzenia. Skarżyscy strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wydobyli kierowcę i pasażera z uszkodzonego samochodu osobowego i przekazali ich ratownikom medycznym pogotowania ratunkowego.

Ściany budynku mieszkalnego podczas uderzenia samochodu osobowego zostały poważnie naruszone. Na miejscu wypadku funkcjonariusze Policji prowadzą czynności wyjaśniające. W trakcie prowadzonych czynności ratunkowych prowadzonych przez skarżyskich strażaków przybyli również przedstawiciele Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Skarżysku-Kamiennej oraz przedstawiciel Urzędu Miasta i Gminy w Suchedniowie. 

W chwili obecnej nie są znane przyczyny wypadku oraz rozmiar start materialnych.

 

 

 Opracowanie: mł. bryg. Michał Ślusarczyk – KP PSP Skarżysko-Kamienna

Zdjęcia: Archiwum JRG Skarżysko-Kamienna

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka