24 kwietnia 2018 r. tuż przed godziną 16:00 na ulicy Rycerskiej w Skarżysku-Kamiennej doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodów osobowych.
 
Na miejsce zdarzenia dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Skarżysku-Kamiennej zadysponował trzy zastępy ratowników w tym zastęp ratownictwa technicznego.
 
Pierwszymi strażakami na miejscu zdarzenia byli funkcjonariusze z komendy powiatowej PSP ze Skarżyska-Kamiennej, którzy samochodem służbowym wracali z eliminacji wojewódzkich ogólnopolskiego turnieju wiedzy pożarniczej oraz druhowie z OSP Lipowe Pole Plebańskie. Gdy zauważyli zderzenie trzech samochodów osobowych (Citroen C3, VW Golf i VW Lupo) na skrzyżowaniu ulic, zatrzymali się i podjęli czynności ratownicze. Dokonali rozpoznania, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i powiadomili służby ratunkowe. Udzieli pomocy mężczyźnie z rozrusznikiem serca, który źle się poczuł. Odłączyli także akumulatory w uszkodzonych pojazdach. Pojazdami w sumie podróżowało 4 osoby. Po dojeździe na miejsce zastępu z OSP Skarżysko i zastępów z JRG Skarżysko działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia
i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy mężczyźnie z rozrusznikiem serca polegającej na podaniu tlenu i wsparciu psychicznym. Następnie został on przekazany przybyłemu na miejsce zespołowi Pogotowia Ratunkowego i po przebadaniu pozostał na miejscu zdarzenia. W trakcie prowadzonych działań do ratowników PRM zgłosił się kierowca VW Golfa, który zaczął uskarżać się na ból w kolanie. Został on przebadany przez ratowników PRM-u i zabrany do szpitala na dalsze badania.
 
Po zakończeniu działań prowadzonych przez Policję, samochód VW Golf został zabrany przez pomoc drogową, a dwa pozostałe pojazdy zepchnięto na pobocze. Na koniec usunięto płyny eksploatacyjne, które wyciekły na jezdnię z uszkodzonych pojazdów.

 

 

Opracował: mł. bryg. Michał Ślusarczyk - KP PSP Skarżysko-Kamienna

Zdjęcia: Archiwum KP PSP Skarżysko-Kamienna

 

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 43

Odwiedzin od 05.02.2019 2953

Kubik-Rubik Joomla! Extensions