10 maja 2018r. o godzinie 3:43 odnotowano nietypowe zdarzenie w miejscowości Mostki w gminie Suchedniów. Samochód osobowy uderzył przypuszczalnie w przebiegającą sarnę. W wyniku zdarzenia z samochodu wyciekły płyny eksploatacyjne. Po dojeździe zastępów z jednostki ratowniczo-gaśniczej ze Skarżyska-Kamiennej zabezpieczono miejsce zdarzenia, poddano sorpcji rozlane płyny eksploatacyjne oraz odłączono akumulator samochodowy. W wyniku zdarzenia kierowca nie odniósł żadnych obrażeń. Zwierzę, w które uderzył kierowca oddaliło się z miejsca zdarzenia. Uszkodzony pojazd został zabrany przez pomoc drogową.

10 maja 2018r. o godzinie 23:19 odnotowano podobne zdarzenie w Skarżysku-Kamiennej w ciągu drogi K-7. Na miejsce udały się zastępy ratownicze z jednostki ratowniczo-gaśniczej ze Skarżyska i strażaków ochotników z OSP Skarżysko-Kamienna. Na miejscu zdarzenia stwierdzono, że samochód osobowy Skoda Fabia zderzył się z łosiem i wpadł do rowu. Samochodem podróżowały dwie osoby, które opuściły pojazd o własnych siłach. Zwierzę niestety nie przeżyło tak silnego uderzenia. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz opiece nad poszkodowanymi do czasu przybycia pogotowia ratunkowego. Osoby poszkodowane po przebadaniu w karetce zostały zabrane do szpitala na dalsze badania. Zniszczeniu uległ przód i dach samochodu pojazdu.

Każdego roku odnotowywane są kolizje drogowe z udziałem dzikich zwierząt w związku z tym Komenda Powiatowa PSP w Skarżysku-Kamiennej apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy drogami prowadzącymi przez las i w pobliżu lasu.

 

 Opracowanie: st.kpt. Marcin Kuźdub - KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

Zdjęcia: str. Leszczyński Mateusz - JRG w Skarżysku-Kamiennej

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 41

Odwiedzin od 05.02.2019 2951

Kubik-Rubik Joomla! Extensions