22 maja 2018 r we wczesnych godzinach rannych przy ulicy Głównej w Skarżysku-Kamiennej doszło do pożaru opuszczonego budynku mieszkalnego.

W chwili dotarcia pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia pożarem objęty był cały drewniany budynek pokryty eternitem. Ratownicy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przystąpili do działań gaśniczych podając dwa prądy wody na palący się dom. Kierujący działaniami ratowniczymi zadecydował o podaniu dodatkowo  prądu wody w obronie na znajdujący się nieopodal palącego się budynku garaż, w którym zaparkowany był samochód osobowy marki Renault Kangoo. Po ugaszeniu pożaru ratownicy przystąpili do częściowej rozbiórki nadpalonej konstrukcji budynku.

Akcja gaśnicza, w której brało 17 ratowników trwała ponad dwie godziny. Pożar gasiło cztery zastępy straży pożarnej z JRG Skarżysko-Kamienne oraz OSP Skarżysko-Kamienna.

Na miejsce zdarzenia został wezwany patrol policji, który prowadził czynności wyjaśniające powstania pożaru. Jego przypuszczalną przyczyną było podpalenie.

 

 

Opracował: kpt. Tomasz Kandyba KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

Zdjęcia: ogn. Mariusz Janiec JRG w Skarżysku-Kamiennej

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka