28 maja 2018 r. na parkingu MOP przy trasie szybkiego ruchu S-7 w miejscowości Suchedniów doszło do pożaru samochodu osobowego marki Hyundai. Informacja o zdarzeniu do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Skarżysku-Kamiennej wpłynęła  tuż po  godz. 13:40.

Na miejsce pożaru zostały zadysponowane trzy zastępy straży pożarnej. Dwa zastępy z JRG Skarżysko-Kamienna  oraz jeden zastęp z jednostki OSP Suchedniów. W momencie dotarcia ratowników na miejsce pożaru stwierdzono, że w samochodzie osobowym marki Hyundai  stojącym na parkingu MOP zapalił się przedni zderzak. Właściciel pojazdu jeszcze przed przybyciem ratowników podjął działania gaśnicze używając gaśnicy proszkowej.  Po dotarciu ratowników działania gaśnicze palącego się pojazdu były kontynuowane. Ratownicy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia  zdemontowali zderzak w pojeździe i podali prąd wody na konstrukcję pojazdu w miejscu zdemontowanego zderzaka. Po ugaszeniu pojazdu został on dodatkowo sprawdzony przy pomocy kamery termowizyjnej na obecność ewentualnych ukrytych zarzewi ognia. W działaniach brało udział 12 ratowników

Do kolejnego pożaru samochodu osobowego marki Nissan doszło 29 maja 2018 r. tuż po godzinie drugiej w miejscowości Skarżysko-Kamienna. Przypuszczalnie samochód zaparkowany przy prywatnej posesji został podpalony. Wewnątrz pojazdu nie było żadnych osób. Kiedy na miejsce zdarzenia dotarli zaalarmowani ratownicy z JRG Skarżysko-Kamienna pojazd był objęty w całości pożarem. Po ugaszeniu palącego się pojazdu samochód został dodatkowo sprawdzony przy użyciu kamery termowizyjnej. Na miejscu patrol policji prowadził czynności wyjaśniające.

 

Opracowanie: kpt. Tomasz Kandyba KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

Zdjęcia: archiwum KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka