6 czerwca 2018 o godz. 14.27 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej w Skarżysku – Kamiennej otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego przy ul. 3-go Maja.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia dwóch zastępów z JRG Skarżysko, stwierdzono pożar budynku gospodarczego (wiaty) w którym składowany był opał w postaci drewna i węgla oraz szafki meblowe. Budynek o konstrukcji metalowej, kryty blachą, dostawiony był do budynku murowanego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu dwóch strumieni wody. Jeden na palące się drewno składowane na zewnątrz budynku, drugi do wnętrza wiaty. Po przygaszeniu pożaru  znajdujące się wewnątrz materiały (drewno, węgiel, szafki)  wyrzucono na zewnątrz i przelano wodą. W działaniach używano kamery termowizyjnej, którą sprawdzono miejsce zdarzenia pod kątem ukrytych zarzewi ognia. Ratownicy prowadzili działania zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych.

W sąsiedztwie znajdowała się pozostawiona bez opieki wędzarnia, która przypuszczalnie była przyczyną zaistniałego zdarzenia.

 

Opracowanie: st. ogn. Michał Młodawski

Zdjęcia: Archiwum KP PSP Skarżysko-Kamienna

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka