3 lipca 2018 r o godz. 9.44. dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP
w Skarżysku-Kamiennej otrzymał informację o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Sobótka w gminie Bliżyn. Na miejsce pożaru zadysponowane zostały 3 zastępy strażaków z jednostki ratowniczo-gaśniczej ze Skarżyska-Kamiennej.

Po dojeździe zastępów na teren akcji stwierdzono, że z poddasza murowanego domu wydobywa się dym. Mieszkańcy domu znajdowali się poza budynkiem. Nie odnieśli oni żadnych obrażeń. Przed przybyciem straży wynieśli na zewnątrz domu część swojego mienia. Napięcie w budynku zostało odłączone w skrzynce elektrycznej na zewnątrz budynku. Działania straży polegały na zabezpieczeniu terenu akcji i podaniu dwóch strumieni wody z drabin przenośnych do wnętrza palącego się poddasza. Działania gaśnicze prowadzone były także z podnośnika SH-24. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych elementów konstrukcyjnych dachu drewnianego stropu oraz wyrzucaniu siana, które tam się znajdowało. Na koniec za pomocą kamery termowizyjnej sprawdzono występowanie zarzewi ognia w budynku. Zarzewi nie stwierdzono.

Na teren akcji przybył inspektor z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Z powodu uszkodzonego drewnianego stropu budynek został wyłączony z użytkowania.

W akcji gaśniczej wzięło udział  11 strażaków - ratowników, a przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zwarcie w instalacji elektrycznej.

 

Opracował: asp. sztab. Zbigniew Zając – KP PSP Skarżysko-Kamienna

Zdjęcia: Archiwum JRG PSP Skarżysko-Kamienna

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 1

Odwiedzin od 05.02.2019 1593

Kubik-Rubik Joomla! Extensions