Na przełomie lipca i sierpnia 2018 roku w ramach szkolenia doskonalącego strażacy z JRG PSP Skarżysko-Kamienna uczestniczyli w zajęciach z zakresu ratownictwa wodnego i medycznego. Szkolenie przeprowadzone na zbiorniku „Rejów” dla każdej zmiany służbowej przeprowadził Koordynator Ratownictwa Medycznego, który szczególny nacisk położył na działania ratownicze i udzielanie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Wakacje w tym roku wyjątkowo sprzyjają kąpielom w zbiornikach wodnych, jednak nie wszyscy przestrzegają zasad bezpieczeństwa i bardzo szybko w Polsce rośnie liczba utonięć.

Z tego powodu 3 sierpnia dla strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Skarżysku Kamiennej na akwenie „Bliżyn” przeprowadzono dodatkowe ćwiczenia z zakresu podstawowych technik ratownictwa wodnego.

Przypomniano między innymi ratowanie i podejmowanie osoby tonącej oraz udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy.  Do ćwiczeń zastosowano sprzęt jakim dysponuje skarżyska jednostka oraz różne techniki jakimi można się posłużyć podczas ratowania osoby tonącej.

W ćwiczeniach uczestniczyli również druhowie OSP Bliżyn. Ćwiczenia były prowadzone pod nadzorem instruktorów ze Specjalistycznej Grupy Wodno-Nurkowej ze Starachowic.

Apelujemy o zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas przebywania nad wodą, które znajdziemy m.in. na stronie komendy głównej PSP pod adresem: http://www.straz.gov.pl/porady/Bezpieczny_wypoczynek_nad_woda

Opracowanie: bryg. Andrzej Pyzik – KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

Zdjęcia: Archiwum JRG Skarżysko-Kamienna

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 40

Odwiedzin od 05.02.2019 1851

Kubik-Rubik Joomla! Extensions