23 sierpnia 2018r o godzinie 8:41 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej wpłynęło nietypowe zgłoszenie. W jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym w Skarżysku-Kamiennej przy ulicy Asfaltowej powstało zagrożenie jakie stworzył jadowity tropikalny pająk, prawdopodobnie Ptasznik.  Jak się okazało pająk wydostał się z terrarium, w którym był hodowany.

Na miejsce zostali wezwani strażacy ze Skarżyska-Kamiennej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i złapaniu pająka, który odnaleziony został
w pokoju za szafką. Strażakom udało się złapać pająka do wiaderka, ratując tym samym właścicielkę pająka z opresji. Po zakończeniu działań teren akcji przekazano właścicielce z informacją o prawidłowym zabezpieczeniu hodowanego pająka.

Nawet najdłużej pracujący ratownicy ze Skarżyska-Kamiennej nie pamiętają podobnej akcji ratowniczej. Przy okazji pamiętajmy - nasze mieszkania to nie jest naturalne środowisko dla tropikalnych i jadowitych stworzeń. Jeśli posiadamy nietypowego domownika musimy pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności.

 

 

Opracowanie: bryg. Michał Ślusarczyk- KP PSP Skarżysko-Kamienna
Zdjęcia: Archiwum KP PSP Skarżysko-Kamienna

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka