6 września o godz. 17.33 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Skarżysku-Kamiennej wpłynęło zgłoszenie o kolizji drogowej dwóch samochodów osobowych.  Kilka minut później skarżyscy strażacy byli już na miejscu w sile dwóch zastępów. Okazało że na skrzyżowaniu ulicy Konarskiego z ulicą Grottgera w Skarżysku-Kamiennej doszło do zderzenia samochodów BMW X1 i Opel Insygnia. Pojazdem marki Opel podróżował jeden mężczyzna, a BMW dwóch mężczyzn.

W chwili przyjazdu straży pożarnej na miejscu obecni byli ratownicy Pogotowia Ratunkowego. Przebadali oni wszystkich uczestników zdarzenia. Po przebadaniu pozostali oni na miejscu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w  samochodach
i sorpcji wycieku płynów eksploatacyjnych. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych Policji, samochody zostały przestawione  na pobocze. Ratownicy PSP zebrali z jezdni mieszaninę sorbentu z płynami eksploatacyjnymi .

W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległ przód samochodu Opel Insignia oraz bok samochodu BMW X1. Straty wstępnie oszacowano na kwotę ponad 20 tys. złotych.

Strażacy apelują o ostrożną jazdę i zachowanie szczególnej uwagi.  

 

Opracował: asp. sztab. Krzysztof Szumielewicz – KP PSP Skarżysko-Kamienna
Zdjęcia: Archiwum KP PSP Skarżysko-Kamienna

 

 

 

 

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka