19 października 2018 r. na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Mickiewicza w Suchedniowie tuż przed godziną 14:00 doszło do wypadku drogowego 2 pojazdów osobowych marki Skoda Superb oraz VW Passat.

 Pojazdami podróżowały dwie osoby – kierowcy, którzy po udzieleniu im pomocy medycznej na miejscu zdarzenia przez zespół ratownictwa medycznego zostali następnie przewiezieni do szpitala.

Przybyli na miejsce zdarzenia zaalarmowani  ratownicy z JRG Skarżysko-Kamienna zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach i sorbentem posypali rozlane płyny eksploatacyjne. W trakcie wykonywanych czynności ratowniczych przy usuwaniu skutków wypadku ratownicy zostali poinformowani przez postronną osobę, że w pobliżu miejsca zdarzenia na chodniku znajduje się prawdopodobnie nieprzytomna osoba. Po dotarciu przez ratowników do wskazanego miejsca gdzie znajdowała się poszkodowana osoba ratownicy udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy a następnie przekazali ją zespołowi ratownictwa medycznego.

Po zakończeniu czynności wyjaśniających przyczynę wypadku prowadzonych przez patrol policji oraz uprzątnięciu jezdni ruch na skrzyżowaniu ulic został przywrócony. Akcja ratownicza, w której brało udział dwa zastępy straży pożarnej w tym zastęp ratownictwa technicznego łącznie 7 ratowników została zakończona.

Opracowanie: st. ogn. Michał Młodawski - KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

Zdjęcia: Archiwum KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 15

Odwiedzin od 05.02.2019 2866

Kubik-Rubik Joomla! Extensions