23 października 2018r. strażacy JRG uczestniczyli w praktycznym sprawdzeniu warunków ewakuacji w Szkole Podstawowej w Grzybowej Górze. Dyrektor szkoły ogłosił alarm, po którym nauczyciele wyprowadzili dzieci z budynku szkoły na boisko. Następnie nauczyciele przeliczyli uczniów i poinformowali dyrektora, że wszystkie dzieci zostały ewakuowane.

 Po przeprowadzonej ewakuacji  strażacy w ramach prowadzonej kampanii „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” wyjaśnili dzieciom czym jest czad, jak powstaje i w których miejscach może wystąpić w domach. Omówili dzieciom jak czujki tlenku węgla i dymu mogą uchronić ludzi przed śmiertelnym niebezpieczeństwem i gdzie najlepiej je montować. Wyjaśnili, jak powinno wyglądać prawidłowe zgłoszenie do straży pożarnej oraz przypomnieli numery alarmowe.

 Dodatkowo na ręce dyrektora szkoły zostały przekazane na nośniku CD materiały dydaktyczne opracowane przez KG PSP związane z prowadzoną kampanią edukacyjną.

 Praktyczne sprawdzenie warunków ewakuacji w obiektach użyteczności publicznej jest bardzo ważnym elementem profilaktyki przeciwpożarowej. Pozwala przygotować się użytkownikom obiektów, jak radzić sobie w przypadku wystąpienia realnych zagrożeń pożarowych w obiekcie. Należy tutaj zaznaczyć, że im częściej prowadzone jest  praktyczne sprawdzenie warunków ewakuacji tym większa jest świadomość wszystkich użytkowników jakie ciążą na nich obowiązki i jakie zadania muszą realizować przed opuszczeniem budynku.

 

Tekst: st.kpt. Marcin Kuźdub - KP PSP Skarżysku-Kamienna

Zdjęcia: Archiwum KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 15

Odwiedzin od 05.02.2019 2866

Kubik-Rubik Joomla! Extensions