W piątek, 21 grudnia tuż po godzinie 17 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego otrzymał informację o wybuchu w budynku socjalnym przy ulicy Asfaltowej. Do akcji zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej.  Na miejscu okazało się, że w jednym z lokali parterowego budynku doszło do wybuchu pieca kaflowego. Na szczęście nikt nie został poszkodowany. Przed przybyciem straży mieszkańcy lokalu w którym miał miejsce wybuch ugasili palącą się wersalkę.

Strażacy ewakuowali 15 mieszkańców, którzy mogli znaleźć schronienie w rozstawionym namiocie pneumatycznym. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego po oględzinach wyłączył z użytkowania dwa lokale mieszkalne. Lokatorzy tych mieszkań ( 5 osób ) znaleźli tymczasowe schronienie w hotelu, który zapewniony został przez władze miasta. Pozostali mieszkańcy wrócili do swoich mieszkań. Przed powrotem lokatorów do mieszkań skarżyscy strażacy  sprawdzili mieszkania za pomocą urządzeń pomiarowych na obecność tlenku węgla i  innych gazów niebezpiecznych. Zagrożeń dla ludzi nie stwierdzono.

Na miejsce akcji przybyła Grupa Operacyjna Policji wraz z biegłym sądowym z zakresu pożarnictwa. Ustalili, że przypuszczalną przyczyną powstania zdarzenia był przyrost ciśnienia spowodowany polaniem wodą z wiadra metalowych drzwiczek pieca kaflowego.

 

 

Opracował: st. ogn. Michał Młodawski  - KP PSP Skarżysko-Kamienna
Zdjęcia: archiwum KP PSP Skarżysko-Kamienna

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 15

Odwiedzin od 05.02.2019 2866

Kubik-Rubik Joomla! Extensions