7 styczna br. we wczesnych godzinach rannych przy ulicy Leśnej w Suchedniowie doszło do  pożaru budynku mieszkalnego. Dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania PSP w Skarżysku-Kamiennej po otrzymaniu informacji o zdarzeniu z Centrum Powiadamiania Ratunkowego na miejsce zdarzenia zadysponował trzy zastępy ratowników z JRG Skarżysko-Kamienna oraz z OSP Suchedniów.

Po dojeździe pierwszych zastępów stwierdzono, że w drewnianym budynku krytym eternitem i blachą palą się dwa pomieszczenia mieszkalne. Pożar był na tyle rozwinięty, że obejmował również część konstrukcji dachu. Ratownicy po przeprowadzeniu rozpoznania i zabezpieczenia miejsca akcji przystąpili do gaszenia pożaru podając środki gaśnicze na palące się pomieszczenia i dach. Kobieta zamieszkująca budynek w momencie przybycia ratowników znajdowała się na zewnątrz. zespół ratownictwa medycznego udzielał jej pomocy medycznej. Na szczęście po przebadaniu okazało się, że kobieta nie wymaga ona hospitalizacji.

Akcja strażaków obejmująca ewakuację mienia z budynku, ugaszenie palących się pomieszczeń i palącego się dachu oraz częściową rozbiórkę nadpalonych elementów budynku trwała ponad trzy godziny. Zaangażowanych było 15 ratowników z JRG Skarżysko-Kamienna i OSP Suchedniów.

Służbami wspomagającymi akcję strażaków na miejscu zdarzenia była policja, pogotowie energetyczne oraz gazowe.

 

Opracowanie: kpt. Tomasz Kandyba  - KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

Zdjęcia: Archiwum KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 15

Odwiedzin od 05.02.2019 2866

Kubik-Rubik Joomla! Extensions