7 stycznia br.  w godzinach porannych straż pożarna interweniowała przy zdarzeniu, gdzie kierujący pojazdem wjechał na pas zieleni i zatrzymał się przy znaku drogowym. W aucie znajdował się nieprzytomny kierowca. Ratownicy straży pożarnej  po wykonaniu dostępu przeprowadzili badanie ABC kierującego i stwierdzili brak oddechu. Podjęli pilną ewakuację i przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) wraz z funkcjonariuszami Policji. Po przybyciu zespołu ratownictwa medycznego dalej prowadzono czynności RKO. Jeden z ratowników medycznych przeprowadził defibrylację kierowcy, po czym wróciło krążenie u poszkodowanego. Karetka przetransportowała kierowcę do szpitala.

Kolejne zdarzenie w ruchu drogowym miało miejsce tego samego dnia w godzinach wieczornych, gdzie po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów z JRG Skarżysko - Kamienna stwierdzono, że na rozbudowywanym odcinku drogi S-7 samochód osobowy Toyota Yaris uderzył w betonowe bariery i wypadł na pobocze poza pas ruchu. Pojazd  leżał na prawym boku, w pojeździe znajdował się kierowca. Mężczyzna był przytomny, miał niewielką ranę głowy. Czynności straży polegały na udzieleniu pierwszej pomocy polegającej na założeniu kołnierza ortopedycznego, podaniu tlenu i okryciu kocem termicznym.  Za pomocą narzędzi hydraulicznych strażacy usunęli dach pojazdu i ewakuowali mężczyznę na nosze. Następnie ratownicy medyczni przetransportowali go do karetki ZRM. Po przebadaniu lekarz zadecydował o zabraniu poszkodowanego do szpitala. Objazd w miejscu zdarzenia zorganizowali funkcjonariusze Policji.

8 stycznia 2019r. miało miejsce trzecie już zdarzenie w tym tygodniu z udziałem samochodów osobowych. Na trasie S7 w miejscowości Występa doszło do zderzenia Toyoty Yaris z Fiatem Pandą. Po przybyciu zastępów z Jednostki  Ratowniczo Gaśniczej w Skarżysku-Kamiennej i Ochotniczej straży Pożarnej w Łącznej działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującej Fiatem Panda, która uskarżała się na ból głowy. Po przybyciu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego kobieta została przekazana  ratownikom medycznym , którzy po przebadaniu zabrali poszkodowaną do szpitala. Pozostali uczestnicy zdarzenia na szczęście nie odnieśli żadnych obrażeń. Strażacy odłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach i  sprawdzili pojazdy wykluczając ewentualne wycieki.

 

Opracowanie: kpt. Arkadiusz Sobczyk – KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

Zdjęcia: Archiwum KP PSP w Skarżysku-Kamiennej, portal internetowy: www.skarzysko24.pl

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 15

Odwiedzin od 05.02.2019 2866

Kubik-Rubik Joomla! Extensions