3 marca 2019r. o godzinie 03:58 do stanowiska kierowania w tutejszej komendzie wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego na trasie S-7 w Skarżysku-Kamiennej. W wypadku uczestniczyły 3 osoby. Na miejsce zdarzenia dyżurny operacyjny niezwłocznie zadysponował siły z JRG Skarżysko Kamienna.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że samochód osobowy Ford Focus zjechał z drogi, uderzył w drzewo, a następnie zatrzymał się w przydrożnym lesie. Pojazd leżał na prawym boku w odległości około 10 metrów od pasa jezdni. W chwili dojazdu skarżyskich strażaków na miejscu zdarzenia były obecne zespół ZRM oraz Policja. Ratownicy ZRM-u prowadzili resuscytację jednego z pasażerów uszkodzonego pojazdu, który znajdował się poza pojazdem. Kolejny poszkodowany był w trakcie transportu do karetki ZRM. Działania strażaków ze Skarżyska polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora i zakręceniu instalacji LPG w uszkodzonym pojeździe. W trackie prowadzonych czynności resuscytacyjnych lekarz zespołu ZRM stwierdził zgon  mężczyzny, któremu udzielano pomocy.  

Dalsze działania zastępów strażaków z JRG polegały na oświetleniu terenu akcji oraz sprawdzeniu całej okolicy miejsca zdarzenia pod kątem obecności innych osób poszkodowanych.  Więcej osób poszkodowanych nie stwierdzono.  Na miejsce zdarzenia przybyli Zastępca  Dowódcy z JRG Skarżysko oraz Prokurator. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez funkcjonariuszy Policji oraz Prokuratora, ciało denata zostało zabrane przez pracowników zakładu pogrzebowego.  Drzewo, które zostało złamane podczas zdarzenia zostało wycięte. Po dokonaniu podmiany ratowników działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu akcji i pomocy w wyciągnięciu samochodu z lasu. W tym celu wycięto jedno drzewo. Następnie samochód postawiono na koła. Został on zabrany przez Pomoc Drogową na parking policyjny. Powstałe podczas działań wycieki płynów eksploatacyjnych  zostały zneutralizowane za pomocą sorbentu.

Przyczyny zdarzenia bada Policja.

 

Opracował: bryg. Michał Ślusarczyk – KP PSP Skarżysko-Kamienna
Zdjęcia: Archiwum KP PSP Skarżysko-Kamienna

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej

ul.1-go Maja 101, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Telefon kontaktowy

fax. 41 251 63 31

Elektroniczna skrzynka podawcza

/cj6gpn726w/skrytka

Odwiedzin dziś 35

Odwiedzin od 05.02.2019 7127

Kubik-Rubik Joomla! Extensions